Partnerzy
Wyposażenie magazynów w sklepie LOG-SYSTEM - regały, antresole, stoły warsztatowe.
Strony
Najnowsze wpisy
Archiwa

Regały metalowe a obciążenia

Wykorzystanie metalowych regałów w typowych pomieszczeniach magazynowych oraz w magazynach wysokiego składu jest w ostatnich latach bardzo popularne. O ile taki przeciętny i bardzo typowy element wyposażenia wydaje się być konstrukcyjnie prosty, o tyle w rzeczywistości jego budowa wymaga wielu obliczeń fachowych i specjalistycznej wiedzy.

Przykładowo pomieszczenie, w którym składuje się na półkach całe palety o dużej wadze wymaga wyposażenia w regały metalowe zdolne wytrzymać obciążenia kilku ton bez ryzyka odkształcenia czy urwania półek. Podczas planowania takiej konstrukcji konieczne są liczne pomiary i obliczenia zarówno pod katem grubości wykorzystanego materiału, jak i rodzaju połączeń, naprężeń i sił, jakie będą oddziaływać na wkręty lub nity pod dużym obciążeniem i wiele innych tego rodzaju parametrów.

Regały metalowe uważane są za najbardziej wytrzymałe i znoszą znacznie więcej niż klasyczne drewno, jednak ich budowa musi być odpowiednio dopasowana do przeznaczenia, dlatego podczas zakupu należy zwrócić uwagę na dopuszczalne obciążenia, jakie przewiduje dla konstrukcji producent. Innego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się na zapleczu sklepu spożywczego, a innego wymaga magazyn budowlany czy skład artykułów metalowych.

Comments are closed.