Partnerzy
Wyposażenie magazynów w sklepie LOG-SYSTEM - regały, antresole, stoły warsztatowe.
Strony
Najnowsze wpisy
Archiwa

Bezpieczeństwo regałów magazynowych

Instalacje magazynowe przeznaczone do składowania palet to z jednej strony praktyczne rozwiązania techniczne, pojemne, umożliwiające składowanie dużej ilości ładunków, a z drugiej wygoda w postaci dostępu wózków paletowych. Takie konstrukcje to najczęściej proste rusztowanie wyposażone w specjalne ramy półek, które posiadają wymienne wyłożenie.

To ostatnie mniej odporne na przesuwanie ciężkich przedmiotów można w każdej chwili zmienić na inne, jednak zasadnicza konstrukcja pozostaje ta sama.

Regały paletowe mają tę wadę, że nie posiadają zewnętrznych zabezpieczeń krawędzi półek, co stanowi dodatkowe ryzyko dla pracowników. Konstruowanie takich regałów nie jest obwarowane szczegółowymi przepisami w zakresie norm technicznych, dlatego kontrola stanu technicznego, uszkodzeń, odkształceń słupów nośnych spoczywa na właścicielu lub innej osobie odpowiedzialnej.

Pracownicy branży technicznej, inżynierowie i konstruktorzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie siły oddziałują na wsporniki obciążonych regałów, dlatego bez problemu wskażą zagrożenia, które należy wyeliminować.

Comments are closed.